PAMIĘTAMY!

8 listopada 2019 r. uczniowie i pracownicy szkoły wzięli udział w uroczystej akademii z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Naszą uroczystość rozpoczęliśmy od wysłuchania piosenki: „Myślimy dzisiaj o Polsce”. I pomyśleliśmy o tych wszystkich, którzy bohatersko ginęli, aby Polska po 123 latach zaborów mogła odzyskać wolność.

Święto Niepodległości- najważniejsze święto narodowe Polaków, nie mogłoby się odbyć bez odśpiewania polskiego hymnu narodowego. Podobnie jak w roku ubiegłym nasza szkoła zapisała się do udziału w akcji wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” o symbolicznej godzinie 11.11. W galowych strojach z przypiętymi kotylionami uczniowie dumni, że są Polakami odśpiewali cztery zwrotki polskiego hymnu. Dla wszystkich obecnych była to z pewnością doniosła i wzruszająca chwila. Śpiewaliśmy hymn w wolnej Polsce.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uświetnili naszą uroczystość śpiewami i tańcem. Mogliśmy posłuchać XIX-wiecznej pieśni: „Płynie Wisła płynie” oraz pieśni legionistów Józefa Piłsudskiego: „My Pierwsza Brygada”. Z wielką przyjemnością obejrzeliśmy również taniec trzecioklasistów w rytmie krakowiaka.

Wspólnie mieliśmy okazję powspominać ważne wydarzenia historyczne z dziejów Polski. Z pewnością pomogły nam w tym- piękny śpiew szkolnego chórku dziewcząt, recytacje poezji o patriotycznej treści oraz układ taneczny do piosenki: „Flaga”.

Odzyskanie niepodległości to bardzo ważny moment w historii naszego kraju. Warto, aby młode pokolenie wiedziało coś więcej na ten temat, aby Święto Niepodległości nie kojarzyło nam się tyko z wolnym dniem od zajęć i długim weekendem. Pamiętajmy słowa polskiego patrioty Józefa Piłsudskiego, który mówił; ,,Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje swojej przyszłości”.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

 

 

 

 

 

 

 

Uroczyste Ślubowanie klas pierwszych

W dniu 16 października uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystym Ślubowaniu.

Klasy I a i I b przygotowały program artystyczny, którym nie zabrakło wesołych piosenek i wierszyków o szkole. Po części artystycznej, nagrodzonej gromkimi brawami, Pan dyrektor Jacek Strzyżewski pasował pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły.

Witamy Was serdecznie w naszym gronie kochane pierwszaki i życzymy samych sukcesów w nauce. Bądźcie zawsze uśmiechnięte, jak w tym wyjątkowym dla Was dniu.

Konkurs na najpiękniejszą zakładkę do książki

W październiku w SP 310 odbył się konkurs na najpiękniejszą zakładkę do książki. W konkursie wzięło udział 55 Uczniów – wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i serdecznie gratulujemy pięknych i oryginalnych prac.

Konkursowe Jury miało niezwykle trudne zadanie. Po burzliwych obradach zdecydowano przyznać nagrody w dwóch kategoriach wiekowych:

 

KLASY 0 – 3:

I miejsce Karolina Ciędziewicka 2b

II miejsce Maja Sieczkowska 2b

III miejsce Nina Górecka 2b oraz Maksymilian Dziewulski 0a

Wyróżnienia: Anna Żelazowska 0a

Emilia Gancarz 2b

Bartosz Kowalczyk 2b

 

KLASY 4 – 8:

I miejsce Magda Kaczmarek 8b oraz Tomasz Michalik 5d

II miejsce Róża Ciborowska 5d

III miejsce Weronika Kacprzak 8b oraz Fabian Śpiewak 5c

Wyróżnienie: Jakub Wyrzykowski 6a

 

Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie zdobyli dla swojej klasy punkty doświadczenia, które są przyznawane za uczestnictwo w konkursach i zabawach organizowanych przez szkolną Bibliotekę, a także za tytuły Superczytelników, czyli Uczniów, którzy wypożyczają najwięcej książek. Zwycięskie prace można obejrzeć w poniższej internetowej galerii prac.

Tydzień Świadomości Dysleksji

Od 7 do 10 października 2019 r.  obchodziliśmy w szkole Tydzień Świadomości Dysleksji. Na korytarzach i w szatni pojawiły się gazetki i plakaty przybliżające tę tematykę uczniom i rodzicom. W bibliotece można było obejrzeć wystawę książek, które są pomocą dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się. Nauczycielom dedykowane było szkolenie przypominające o problemach, z jakimi dzieci dyslektyczne borykają się na lekcjach. Akcja budziła zainteresowanie społeczności szkolnej. Już planujemy przyszłoroczne obchody.

 

Spotkanie otwarte dla nauczycieli i uczniów klas VII oraz VIII poświęcone działalności wolontariatu w szkole

27 września 2019 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie poświęcone działalności wolontariatu w szkole. Uczniowie starszych klas mieli okazję porozmawiać o sensie pomagania drugiemu człowiekowi, o wartościach, które warto pielęgnować w dzisiejszym świecie, a także o ich własnych motywacjach do niesienia pomocy innym lub ich braku. Spotkanie uświetnił swoją obecnością Marcin Milczarski, fundraiser Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie. Nasz gość opowiedział słuchaczom o działalności Fundacji, o swojej pracy i trudnościach z jakimi na co dzień zmaga się Hospicjum. Podczas spotkania wspólnie zastanawialiśmy się nad ideą wolontariatu i nad wagą gestu pomocy skierowanego ku potrzebującym. Wydarzenie zainaugurowało w SP 310 tegoroczną edycję programu „Pola Nadziei”, w którą zaangażowani są Wolontariusze z naszej szkoły wraz z całą społecznością szkolną.

 

Wycieczka do „Centrum Pieniądza”
 
            24 września wyruszyliśmy na wycieczkę pt. „Orzeł czy reszka, gdzie zwierzak mieszka”. Lekcja była o monetach ze zwierzętami. Dowiedziałem się, że na monecie z Australii przedstawiony jest kangur, a na walucie z Republiki Południowej Afryki  lew. Dawno temu w Chinach płaciło się srebrnymi  rybkami. Każdy z naszej klasy miał szansę podnieść sztabę złota, która ważyła około 12 kilogramów. Na koniec tych zajęć poszliśmy do ciemnego pomieszczenia, gdzie spadały złote monety. W tej grze trzeba było ustawić się w odpowiednim miejscu i wtedy można było zebrać stos monet.
            Ta wycieczka była wspaniała. Lubię klasowe wycieczki.
Antek kl.3a

 

Koncert Pieśni Powstańczej „Warszawskie Dzieci”

                W dniu 26 września 2019 r. w naszej szkole już po raz piąty odbył się Koncert Pieśni Powstańczej. Piosenki z czasów II Wojny Światowej zaśpiewali uczniowie klas drugich, trzecich oraz klasy zero. Koncert prowadzili trzecioklasiści. Widownia z wielkim zainteresowaniem słuchała kolejnych pieśni, a nawet włączała się do śpiewu. Piosenki były wesołe i smutne, wzruszające, przejmujące, ale także pełne werwy i mocy. Wykonawcy zostali nagrodzeni dużymi brawami. Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły będą pamiętali o bohaterach Powstania Warszawskiego.

 

PAŹDZIERNIK – MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Tradycyjnie od kilku lat w październiku świętujemy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku szkolnym w naszej Bibliotece obchody zostały zaplanowane według specjalnie przygotowanego tygodniowego harmonogramu:

I TYDZIEŃ 1.10 – 4.10 TYDZIEŃ PRZEBACZENIA DLA DŁUŻNIKÓW BIBLIOTEKI

W tym tygodniu każdy Dłużnik Biblioteki może bez obaw oddać książkę – nawet jeśli przetrzymuje ją od minionego roku szkolnego.

II TYDZIEŃ 7.10 – 11.10 TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

W tym tygodniu Biblioteka zaprasza Uczniów oraz Nauczycieli na wystawę książek, z których można dowiedzieć się więcej o samej dysleksji, a także o sposobach radzenia sobie z nią, rodzajach ćwiczeń oraz pomysłach na ciekawe zajęcia dla Uczniów zmagających się z dysleksją.

III TYDZIEŃ 14.10 – 18.10 KLASYCZNY TYDZIEŃ MUZYCZNY

W tym tygodniu Bibliotekę opanują dźwięki muzyki klasycznej – każdego dnia będzie można posłuchać dzieł innego kompozytora. Rozpoczniemy od Stanisława Moniuszki, którego imieniem okrzyknięto rok 2019. W kolejnych dniach wsłuchamy się w dźwięki skomponowane przez Fryderyka Chopina, Johanna Straussa II, Wolfganga Amadeusa Mozarta oraz Wojciecha Kilara. W Bibliotece będzie można zobaczyć wystawę książek poświęconych kompozytorom i muzyce.

IV TYDZIEŃ 21. 10 – 25.10 TYDZIEŃ KONKURSOWY

W tym tygodniu Uczniowie mogą wziąć udział w konkursie na najciekawszą zakładkę do książki. Zakładki samodzielnie wykonane przez Uczniów należy dostarczyć do Biblioteki szkolnej do piątku (włącznie). Należy pamiętać o tym, że zakładka oprócz wspaniałego wyglądu powinna zachować funkcjonalność. Na laureatów czekają nagrody

V TYDZIEŃ 28.10 – 31.10 TYDZIEŃ WYBORCZY

W tym tygodniu w Bibliotece będziemy głosować na najlepszą książkę na świecie. Wiesz co warto czytać, znasz coś naprawdę fajnego – zagłosuj! Zwycięskie tytuły – o ile nie ma ich

w zbiorach Biblioteki – zostaną wpisane na listę książek do kupienia. Biblioteka zachęca wszystkich Uczniów do udziału w głosowaniu, bo w końcu kto lepiej zna się na literaturze dziecięcej i młodzieżowej od samej młodzieży i dzieci

 

miesiac bibliotek szkolnych

Wizyta w Centrum Edukacji Leśnej

 

Wizyta w CELP

19 września pojechaliśmy na wycieczkę do Centrum Edukacji Leśno-Przyrodniczej w Lesie Kabackim. Pracownik Centrum opowiadał nam o lasach rosnących na obrzeżach Warszawy. Zdziwiłem się, że jest ich tak dużo-aż siedemnaście! Prowadzący zajęcia mówił nam także o zwierzętach mieszkających w Lesie Kabackim. Pokazał nam ciekawy film z „fotopułapki” podglądającej leśnych mieszkańców. Na filmie widzieliśmy sarny, łosie, dziki, kunę, lisy i borsuka. Po filmie bawiliśmy się w dziki, które przybłąkały się do miasta w poszukiwaniu jedzenia. Cztery osoby były dzikami, a reszta musiała je zabezpieczyć w klatkach. Na zakończenie spacerowaliśmy po lesie w poszukiwaniu śladów zwierząt. Wycieczka bardzo mi się podobała.

Jan M. kl.3a

W Lesie Kabackim

19 września 2019r. byliśmy na wycieczce z klasą w Lesie Kabackim. Tam pan opowiadał, jak żyć w zgodzie ze zwierzętami oraz o zwyczajach dzikich zwierząt. Pan przygotował dla nas pytania o ilości lasów w Warszawie. Oglądaliśmy bardzo interesujący film o tym jakie zwierzęta możemy spotkać w Kabatach. Potem organizował nam zabawy, które miały na celu pomagać nam w zrozumieniu dzikich zwierząt. Na koniec poszliśmy do lasu i tam pokazywał nam ślady i tropy zwierząt. Wycieczka była interesująca i udana.

Kasia S. kl.3a

Wycieczka do Lasu Kabackiego

19 września pojechaliśmy do Lasu Kabackiego. Wybraliśmy się tam metrem. Celem wycieczki było Centrum Edukacji Leśno-Przyrodniczej. Tam układaliśmy mapę Warszawy. Ustaliliśmy czy lepiej będąc dzikim zwierzęciem przejść Warszawę z północy na południe czy ze wschodu na zachód. Następnie wyszliśmy na dwór poszukać śladów zwierząt. Chętnie wróciłbym w to miejsce ponownie.

Wojciech S.kl.3a

 

Warsztaty "tapas"

W  klasach VII odbyły się na lekcjach  języka hiszpańskiego warsztaty "tapas"   i polegały na tym, że każdy uczeń musiał opracować "tapa" z różnymi składnikami.
Uczniowie również robili  prezentację w języku hiszpańskim o tym, jakich składników użyli do tej potrawy. Tapas to typowa przystawka Madrytu, stolicy Hiszpanii.
Są to małe kanapki m.in. z wędlinami lub serem, tortillą i oliwkami, spięte na koniec  pałeczkami.
W Hiszpanii zawsze je się z piwem.

WSPANIAŁE WIEŚCI!


Dnia 5 kwietnia w miejscowości Kamion odbyły się Mistrzostwa Mazowsza w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Start w tych zawodach wywalczyły sobie dwie nasze uczennice, które musiały przebrnąć najpierw przez eliminacje dzielnicowe a następnie przez eliminacje ogólno-warszawskie. 

Z wielką dumą i nieopisaną radością pragniemy poinformować, że Izabela Kuczaba z klasy 8a wygrała w swojej kategorii wiekowej i awansowała do Mistrzostw Polski w Indywidualnych Biegach Przełajowych na dystansie 1000 m! 
Co więcej!
Druga nasza reprezentantka - Katsiaryna Lagutkowa z klasy 7a zajęła 4 miejsce w swoim biegu na 800 m i również awansowała na Mistrzostwa Polski!

Jesteśmy już po Mistrzostwach Polski, które odbyły się 26 kwietnia!
Reprezentantki naszego województwa (dwie uczennice naszej szkoły) kolejny raz pokazały klasę, zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce najlepszych uczennic w CAŁEJ POLSCE!

Iza - miejsce 4
Kasia - miejsce 8

BRAWO! BRAWO! BRAWO! dziewczyny, brak nam słów na takie osiągnięcia!
Życzymy dalszych sukcesów, cała szkoła jest z Was dumna! :)

 

 

Warszawski Tytan

W środę 3.04.2019r. na hali UCSiR, z której na co dzień korzysta nasza szkoła, odbyły się zawody na ergometrach wioślarskich organizowane przez Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie -  jedno z najstarszy towarzystw sportowych w Polsce. To cykliczna już impreza mająca na celu zachęcenie do uprawiania wioślarstwa w Warszawie. W zawodach tych wzięło udział duża ilość uczniów naszej szkoły i jak przystało na „gospodarzy” spisali się świetnie.

Pięć osób z najlepszymi wynikami w każdej kategorii pojedzie na finałowe zawody o Tytana Warszawy. W zawodach mogli wziąć udział uczniowie i uczennice od piątej do ósmej klasy. Rywalizacja polegała na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu półtorej minuty. Poniżej najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach. Są to osoby, które zakwalifikowały się do finału:

Dziewczynki klasy 7:

2. miejsce Kasia Lagutkowa-379 m

3. miejsce Zuzia Kubiak-349 m

5. miejsce Zuzia Lipińska  344 m

 

Chłopcy klasy 5:

 

 1. miejsce Albert Peprna-366 m

 1. miejsce Łukasz Sadowski-342 m

Chłopcy klasy 6:

 1. miejsce Maksymilian Łucykiewicz-391 m

Chłopcy klasy 7:

 1. miejsce Księżniak Filip-418 m

Chłopcy klasy 8:

 1. miejsce Janek Zamojski-437 m

 

Pozostałe szkoły i wyniki innych uczestników na stronie www.wtw.waw.pl

Na koniec odbyła się sztafeta, w której nasza 310 wygrała z pozostałymi uzyskują dystans ponad 300 metrów lepszy niż druga szkoła. W sztafecie brali udział uczniowie z naszej szkoły z najlepszymi wynikami i nauczyciel wychowania fizycznego Dariusz Stokowski.

Wszystkim uczestnikom, także tym którzy wystartowali i nie udało się im osiągnąć wyniku dającego przepustkę do finału serdecznie gratulujemy sportowej postawy i oczekujemy, że nie ustaną w poprawianiu swojej kondycji i sprawności fizycznej.

G R A T U L A C J E ! ! !

 

 

Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem

18 marca 2019 roku odwiedził nas wyjątkowy gość – pisarz, autor popularnej serii książek o najbardziej niesfornym kocie na świecie, Cukierku – Waldemar Cichoń.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy 0, a także klasy I, II, III i IV. Artysta zdradził uczniom sekrety swojego warsztatu pracy, opowiedział o inspiracjach i motywacji jego twórczości, a także wskazał autobiograficzne elementy, które przenikają do jego książek. Uczestnicy spotkania mieli okazję posłuchać zabawnych anegdot o pierwowzorze zarówno literackiego kota, jak i ludzkich bohaterów książek Waldemara Cichonia. Zwieńczeniem spotkania była prezentacja wszystkich dzieł artysty. Pisarz przeczytał dzieciom fragment książki „Co słychać, Cukierku” i odpowiedział na każde pytanie dociekliwych słuchaczy.

Po spotkaniu Waldemar Cichoń wpisał się do Kroniki Szkolnej i rozdał dziesiątki autografów. W dowodzie sympatii autor otrzymał od naszych uczniów kwiaty, podziękowania oraz własnoręcznie przygotowane obrazki. Nasza biblioteka także dostała cudowną pamiątkę – prezent w postaci kilku egzemplarzy opatrzonych dedykacją książek o przygodach Cukierka. Dziękujemy Waldemarowi Cichoniowi za wizytę i życzymy dalszych sukcesów literackich.

 

fot.A.Nowak

Bal klas ósmych

W dniu 22 lutego 2019 r. odbył się bal ósmoklasistów.

 

 

 

Bal karnawałowy  

24 stycznia 2019 r. odbył się bal karnawałowy w godzinach porannych dla klas 0-III i w godzinach popołudniowych dla klas IV-VII. Tegoroczna zabawa odbyła się  pod hasłem "Kosmos". Samorząd Uczniowski wybrał Królową i Króla Balu. 

Apel podsumowujący I półrocze

16 stycznia 2019 r. odbył sie apel, na którym nagrodzono uczniów, którzy zdobyli sukcesy w konkurach, w nauce i w zawodach sportowych w I połroczu roku szkolnego 2018/19.

Jasełka

W piątek 21 grudnia w Szkole Podstawowej nr 310  odbyły się przedstawienia jasełkowe przygotowane przez uczniów klasy IIb i Vc.  Na zakończenie usłyszeliśmy  pastorałki i kolędy wykonane przez utlentowane wokalistki. Następnie we wszystkich klasach odbyły się klasowe wigilie. Uczniowie dzielili  się opłatkiem, składali sobie świąteczne życzenia, a przy wigilijnym stole śpiewali kolędy.

PODSUMOWANIE KONKURSU Z TECHNIKI

ZAMKI POLSKIE

Konkurs został pomyślany jako praca plastyczno – techniczna na temat idei zamków średniowiecznych w Polsce i w Europie. Dobrą ku temu okazją była obchodzona w naszym kraju wielka rocznica Odzyskania Niepodległości. Zadaniem było zbudowanie modelu zamku z różnych dostępnych materiałów, głównie z tektury i papieru. Prace powstawały w październiku, na lekcjach techniki, plastyki i częściowo w domach uczniów. Wyniki tego zaangażowania można było oglądać przez 2 tygodnie na wystawce szkolnej. Powstało wiele pięknych prac, które budziły słuszny podziw nie tylko naszych dzieci, ale także pracowników szkoły i rodziców! Bardzo trudno było nam wybrać najlepsze spośród nich, dlatego komisja postanowiła przyznać wiele wyróżnień. Wręczenie dyplomów wraz z nagrodami nastąpi podczas uroczystości podsumowania pierwszego półrocza nauki. A oto wyniki:

 1. Miejsce – Krzysztof Żebrowski 4d

 2. Miejsce – Zuzanna Parczewska, Zofia Jędrzejewska 5d

 3. Miejsce ­­– Zofia Gos, Aleksandra Kuracka, Joanna Banaczkowska, Agata Wojciechowska 4b;
  a także:

       Miejsce 3: Wiktoria Młynarczyk, Natalia Lazurek, Kalina Kuflewska, Nikola Szostek 5c

Wyróżnienia:

 • Maja Matuszewicz, Maria Hyniewska 6c

 • Julian Sveen, Łukasz Sadowski, Szymon Wolak 5c

 • Maksymilian Łucykiewicz 6c

 • Marta Kucha 6a

 • Anna Kulas, Krystyna Prochowicz 5c

 • Hanna Nożyńska, Amelia Robak, Kinga Panasiuk 5d

 • Natalia Bednarska 4a

 • Oliwia Peprna, Aleksandra Horwat 4c

 • Zuzanna Biernat, Maria Gluszcz, Alicja Michalska 4b

 • Lena Bruśnicka, Joanna Piwońska, Emilia Bajerska, Magdalena Koroś 4a

 • Tymon Ciesielski, Maciej Rukszan 6a.

 

1. miejsce:

 

2. miejsce:

 

3. miejsce:

 

Wyróżnienia:

ODKRYWAMY ŚWIAT MUZYKI KLASYCZNEJ

W dniu 27 listopada w naszej szkole odbył się koncert "Świat perkusji".

Uczniowie mieli możliwość uzyskania interesujących informacji nt. ogromnej liczby istniejących instrumentów perkusyjnych. Podczas koncertu wysłuchali również utworów reprezentujących muzykę klasyczną, m.in. "Marsz turecki" Mozarta czy "Taniec z szablami" Arama Haczaturiana. Wykonawcy zademonstrowali wersje muzyczne znanych utworów wraz z trikami dźwiękowymi, dokonali prezentacji instrumentów, omówili ich budowę i wykorzystanie w muzyce klasycznej, potrząsając czy pocierając instrumenty. Jednak najwięcej emocji wśród zebranych wzbudziła możliwość użycia instrumentów podczas specjalnego koncertu, w którym zagrali uczniowie SP 310.

Biało-czerwona SP310

   W  100-lecie odzyskania niepodległości w naszej szkole przeprowadzamy szereg działań, aby uświetnić tę rocznicę. Jedną z takich akcji są dekoracje wykonane przez uczniów i nauczycieli, tak byśmy mogli cieszyć się patrząc na nasze narodowe barwy. Biało-czerwone dekoracje inspirowane symbolami narodowymi są piękną ozdobą szkoły. 

 

 

 Uroczysty apel z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej 

9 listopada 2018 r.  w SP310 odbył się uroczysty apel,  na którym przedstawiono historię Polski w dążeniu do niepodległości a chór szkolny i klasy I-III zaśpiewały pieśni patriotyczne.  Szkoła brała udział w ogólnopolskim projekcie "Dzień dla Niepodległej" -  o godz. 11.11 uczniowie, nauczyciele i wychowawcy dołączyli do ogólnopolskiego bicia #rekorddlaniepodległej śpiewając hymn Polski.

 

 

 

Warszawski finał Olimpiady Młodzieży w biegach przełajowych

Dnia 4 października 2918 r.  na terenie warszawskiego AWFu odbył się finał WOM w biegach przełajowych. Najlepsi reprezentanci z każdej dzielnicy zmierzyli się na trailowych trasach na dystansach od 800 m do 3000 m. Dzielnicę Ursynów reprezentowała również trójka uczniów naszej szkoły.
I to z jakim efektem!
Z wielką dumą chcielibyśmy ogłosić, że - - Izabela Kuczaba z klasy 8a została mistrzynią Warszawy w swojej kategorii wiekowej pokonując dystans 1000 m w czasie 3:20 min a tym samym awansowała do finałów wojewódzkich!
- Katsiaryna Lagutkowa z klasy 7a wywalczyła 5 miejsce w swojej kategorii i również awansowała do finałów wojewódzkich!
- Jan Rode z klasy 7a - co prawda nie zdołał awansować do dalszych zmagań ale pokazał, że dzięki regularnym treningom można również odnosić sukcesy czym z pewnością był już sam awans na finały warszawskie!
Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naszych uczniów!

Koncert Piosenki Powstańczej „Warszawskie dzieci”

 

W dniu 4 października  2018 r. w naszej szkole odbył się kolejny koncert piosenki powstańczej. Piosenki z czasów II wojny światowej zaśpiewali uczniowie klas drugich i trzeciej oraz chór szkolny. Koncert prowadziły uczennice klasy szóstej. Widownia z wielkim zainteresowaniem słuchała kolejnych pieśni, a nawet włączała się do śpiewu. Wykonawcy zostali nagrodzeni dużymi brawami. Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły będą pamiętali o bohaterach Powstania Warszawskiego.

Dzielnicowe eliminacje do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży

Dnia 20 września na ursynowskiej Kopie Cwila, w ramach  odbyły się dzielnicowe eliminacje w indywidualnych biegach przełajowych. Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć i w licznej grupie zawodników z różych kategorii wiekowych stawiliśmy się na starcie. Jak się okazało, w naszej szkole mamy prawdziwe biegowe talenty a mianowicie:
- Izabela Kuczaba z klasy 8a wygrała a wręcz zdominowała swój bieg w kategorii dziewcząt rocznika 2005 i tym samym awansowała do finałów warszawskich!
- Katsiaryna Lahutkova z klasy 7a zajęła 3 miejsce w kategorii dziewcząt rocznika 2006 i również awansowała do finałów warszawskich!
- Jan Rode z klasy 7a zajął 8 miejsce w kategorii chłopców rocznika 2006 co także dało mu awans do finałów!
Wszyscy pozostali uczniowie również osiągnęli sukces i najważniejszy cel a mianowicie - dali z siebie wszystko oraz zdobyli cenne doświadczenie i dlatego wielkie brawa za postawę! :)
Trzymajmy kciuki za naszą trójkę reprezentantów w finałach, które już niebawem! :)

   

Certyfikaty  

 

szkola z pomyslem

20161025 120343 576x1024

 

wf z klasa

   

Gazetka szkolna  

anafora

   

 indywidualni3

 

   

Ważne strony

 

         
           
anikar   kasisi  rr  BIP  

 

 

 

   
© Szkoła Podstawowa nr 310 im. Michała Byliny