Świetlicowy turniej szachowy

Rozgrywki szachowe cieszą się w naszej świetlicy szkolnej dużym zainteresowaniem. W związku z tym rozegrany został II ŚWIETLICOWY TURNIEJ SZACHOWY. W rozgrywkach wzięło udział blisko 30 uczniów z klas od 1 do 6 pod sędziowską opieką p. Dariusza Stokowskiego oraz p. Krystiana Ciszkowskiego.
Wyniki turnieju prezentują się następująco:
I miejsce - Natalia Kosińska klasa 4c (obrończyni tytułu sprzed roku)
II miejsce - Aleksander Tokarczyk klasa 3b
III miejsce - Tadeusz Kim-Kraczkowski klasa 1c
Wszystkim uczestnikom gratulujemy świetnej gry i zaangażowania!
Dziękujemy również Radzie Rodziców za ufundowanie nagród oraz zakup zegarów szachowych, który ułatwiły i uatrakcyjniły rozgrywki! :)

 

Zajęcia „Ja i media”

W ramach cyklicznych zajęć „Ja i media” prowadzonych w świetlicy szkolnej 9 kwietnia 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie. Dzieci dowiedziały się co to znaczy cyberprzemoc i jak sobie radzić, gdy jest się ofiarą tego typu działań w sieci.

Międzyświetlicowy konkurs „Ptaki ukryte w kołach”

 

Na przełomie lutego i marca uczniowie klas 1-3 wzięli udział w międzyświetlicowym konkursie „Ptaki ukryte w kołach” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 100. Prace zostały wykonane techniką orgiami z koła. Nasi uczniowie wykazali się pomysłowością i wykonali wiele interesujących prac.

Wyniki uczestników konkursu reprezentujących naszą szkołę:

I miejsce Joanna Łęczycka kl. 1a

Wyróżnienie Michał Milewski kl. 2a

Wyróżnienie Andżelika Zwierz kl. 1a

Gratulujemy!

 

 

"Arcydziełko- naśladujemy mistrzów”

Uczniowie klas I-III uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w międzyświetlicowym konkursie plastycznym „Arcydziełko- naśladujemy mistrzów”. Głównym celem konkursu organizowanego w Europejskim Roku Dziedzictwa Kulturowego była popularyzacja kultury oraz sztuki europejskiej. Prace konkursowe były kopiami lub interpretacjami dział wybranych artystów malarzy europejskich z dowolnej epoki. Dzieci wykazały się talentem przy wykonywaniu swoich obrazów, a efekty ich pracy można było obejrzeć na wystawie pokonkursowej zorganizowanej w holu świetlicy „Kolorowej” w SP 336 oraz na korytarzu przed świetlicą w naszej szkole.

W konkursie wyróżnienie zdobyła Marysia Chojecki z klasy Ia. Gratulujemy!

praca marysi 312x426

 

Poniżej przedstawiamy pozostałe prace konkursowe wykonane przez uczniów.

 P 20180308 144905 1280x960

 

 

 

Spotkanie z muzyką
 
Nie taki akordeon straszny, jak go malują. Udowodnił to Kuba Roślik z klasy 3d, który zaprezentował nam swoje umiejętności gry na tym instrumencie.  Trzeba przy tym dodać, że Kuba jest samoukiem i gra na nim dopiero... kilka miesięcy.
W ostatni poniedziałek chłopiec pokazał nam jak działa akordeon, zagrał nam również kilka znanych utworów, dzięki czemu mieliśmy świetną okazję do wspólnego śpiewania.
Czekamy na kolejny występ Kuby, tym razem przed większą widownią.

Dziękujemy Kubie i jego Rodzicom za ten piękny minikoncert.

 

Świetlicowy Dzień Pluszowego Misia
 
Dzień Pluszowego Misia, jak co roku okazał się być jednym z najprzyjemniejszych dni, a to za sprawą wyjątkowego bohatera!
Każdy mógł wziąć ze sobą swojego ukochanego, najlepszego, najbardziej wysłużonego pluszaka, który, choć to maskotka, zajmuje przecież ważne miejsce w naszych sercach.
Świętowaniu nie było końca: zrobiliśmy pamiątkowe misiowe kotyliony, a także misiowe opaski. W czasie zabaw z chustą przedstawiliśmy swoje misie. Mogliśmy też opowiedzieć o nich kilka słów oraz posłuchać o innych misiach -  ich historii i przygód.
Odwiedził nas też Gość Szczególny - Kubuś Puchatek - jakże znany i kochany niedźwiadek! Chyba nie ma bardziej przyjemnej chwili niż moment przytulenia się do niego.
Z tej okazji nauczyliśmy się specjalnej misiowej piosenki, a śmiechu przy pokazywaniu nie było końca!
Oby jak najwięcej takich dni!
 

Świetlicowy Turniej Szachowy

Wraz ze zbliżającym się końcem roku, swój finał miał także Świetlicowy Turniej Szachowy. W rozgrywkach wzięło udział 27 uczniów uczęszczających do naszej świetlicy.
W pierwszej fazie turnieju, poprzez rozgrywki w systemie „każdy z każdym” zostali wyłonieni reprezentanci poszczególnych klas. Następnie, w drodze losowania zostały ustalone pary do pojedynków w fazie „pucharowej”.
Po wspaniałej walce w duchu fair play, wyłoniliśmy Świetlicowego Mistrza Szachowego, którym została Natalia Kosińska z klasy III C. Tytuł vice-Mistrza, wywalczył natomiast Kacper Czeredrecki z klasy V B, a III miejsce zajął Jakub Salbert – klasa II C.
Cały turniej cieszył się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów. Dlatego też już teraz zachęcamy do podnoszenia swoich umiejętności szachowych w okresie wakacyjnym, po to by w przyszłorocznej edycji porywalizować o jeszcze lepsze wyniki!  
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wzięcia udziału w rozgrywkach i życzymy dalszych szachowych sukcesów!

Pokaz TAEKWON-DO

Dnia 23.03 w naszej świetlicy, w ramach programu TRZYMAJ FORMĘ, odbył się pokaz TAEKWON-DO prowadzony przez klub wschodnich sportów walki TAEWO. Uczniowie naszej szkoły mogli podziwiać różnego rodzaju warianty walk, kopnięć czy technik samoobrony prezentowane przez najwyższej klasy zawodników. Na macie zagościli bowiem między innymi trenerzy i jednocześnie zdobywcy wielu światowych i europejskich nagród:  Ewaryst Myszewski (V Dan), Piotr Wasilewski (III),  Bartek Walczak (II Dan), Paweł Tracz (I Dan). W pokazie wzięli udział również uczniowie naszej szkoły, którzy reprezentują najmłodszą grupę zawodników klubu TAEWO, czyli tzw. TIGERS’i. Efektowny pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem zebranych widzów, którzy żywiołowo reagowali na wszystkie elementy przedstawiane przez naszych gości. Jednak zdecydowanie największy aplauz wzbudzało łamanie desek różnymi technikami uderzeń.

Trzymajmy formę z TAEWO!

Wielkanocne prace

Okres przedświąteczny był dla dzieci bardzo pracowity, przygotowaliśmy bowiem w trakcie zajęć piękne prace związane z Wielkanocą. Wszystkie barwne pisanki, koszyczki i baranki zdobią naszą świetlicę. Poniższa galeria nie oddaje niestety uroku wszystkich dekoracji, zachęcamy do oglądania wykonanych przez dzieci dzieł na gazetkach.

Z okazji Świąt pragniemy złożyć najlepsze życzenia, dużo radości, spokoju, wspaniałych przeżyć, a najmłodszym- wiele pozytywnych chwil w poznawaniu wielkanocnych tradycji. 
 
 

Ile cukru jest w napojach?

Cukier to niewątpliwie jeden z głównych składników naszego pożywienia. W ograniczonej ilości jest nam potrzebny do funkcjonowania jednak co się dzieje gdy spożywamy go zbyt wiele? Na ten właśnie temat dyskutowaliśmy z naszymi uczniami w świetlicy szkolnej. Dzieci na przykładach najpopularniejszych napojów słodzonych mogły przekonać się o tym jak wiele niepotrzebnego cukru mogą nieświadomie dostarczać do swojego organizmu i jaki może to mieć wpływ na ich funkcjonowanie oraz zdrowie.

Miejmy nadzieję, że uczniowie zapamiętają to co było najważniejsze w tym wykładzie a mianowicie:  ZAMIAST KOLOROWYCH NAPOJÓW – WYBIERZ WODĘ!

Jednocześnie, chcielibyśmy serdecznie podziękować Radzie Rodziców za pomoc w uposażeniu naszej świetlicy, dzięki czemu w sposób nowoczesny i atrakcyjny możemy przekazywać wiedzę naszym podopiecznym!

 

Przedstawienie "Wszystkie dzieci kochają zimę"

Przed feriami w naszej świetlicy odbyło się przedtawienie świetlicowego koła teatralnego pt. "Wszystkie dzieci kochają zimę". Jak zawsze było to niezwykle barwne i inspirujące przeżycie. Było dużo muzyki, tańca, recytacji.

Historia zimowego Bałwanka zmagającego się z przeciwnościami losu bardzo spodobała się widzom. Główny bohater w trakcie zimy jest bardzo szczęśliwy. Ma wielu przyjaciół, między innymi Zosię, Jasia, z którymi bawi się, tańczy i śpiewa piosenki. Jednakże kiedy słonko coraz mocniej  zaczyna świecić, bałwanek martwi się, że będzie miał kłopoty - wnet się roztopi. Na ratunek przybywa Królowa Śniegu wraz ze Śnieżynką. Zabierają go na śnieżne sanie i lecą do Śnieżnej Krainy. Dzieciom jest smutno, że opuszcza ich przyjaciel, jednak za rok znowu spadnie śnieg i będzie zima. Za spektakl otrzymaliśmy gromkie brawa.

Wszyscy doskonale się bawili. Z wielką ciekawością czekamy na kolejne przedsięwzięcia świetlicowego koła teatralnego.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z przedstawienia.

 

Świetlicowy Spektakl Świąteczny

W pewien grudniowy, zimny wieczór, kiedy za oknem zapadł już zmrok, zgromadziliśmy się w naszej świetlicy na wspólnym kolędowaniu, by tradycji świątecznej stało się zadość.

Dzielne deklamatorki z Koła Teatralnego, białe niczym anioły z nieba, wyrecytowały wiersze, które wprowadziły nas w klimat dzisiejszego spotkania. 
Lecz by z zadumania przejść w czas radosnego oczekiwania, wybrzmiały kolędy i pastorałki. Dzieci z klas 0b, 1a i 2d z mocą i radością wyśpiewały "Gore gwiazda Jezusowi...", spojrzenie na stajenkę ze strony pasterzy, w kolędzie "Do szopy, hej pasterze" przedstawili uczniowie klas drugich śpiewając niczym chór anielski. Klasy trzecie zaś, parafrazując, "Wesoło śpiewały, chwałę Bogu dały, hej kolęda, kolęda."
Publiczność w tym roku dopisała obficie, co bardzo nas wszystkich cieszy, szczególnie młodych wykonawców, którzy wyciągali szyje, by dojrzeć swoich bliskich. 
Miejmy nadzieję, że świąteczny klimat utrzyma się jak najdłużej, a kolędy śpiewane wspólnie przy wigilijnym stole rozbrzmiewać będą radośnie.
Wesołych, dobrych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim!
 

Podkategorie

   
© Szkoła Podstawowa nr 310 im. Michała Byliny