Drodzy Uczniowie i Rodzice, ostatnie trzy miesiące były bardzo trudnym okresem dla polskich szkół.

Musieliśmy odnaleźć się w nowej niecodziennej sytuacji zdalnego nauczania.

Dziękuję Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom oraz wszystkim Pracownikom SP 310

za ich trud i wysiłek.

Życzę, pomimo wszystkich utrudnień, udanego wypoczynku - żeby wakacje były słoneczne, pełne wrażeń, ale też bezpieczne.

Do zobaczenia, mam nadzieję, we wrześniu.

 

 

Jacek Strzyżewski

Dyrektor SP310

sunflower 2351489 640

 

   

ROK SZKOLNY 2017/18

Zwierzęta jesienną porą

Suknie przyrodą inspirowane

Przechadzka w deszczu

Jesień pełna kolorów

ROK SZKOLNY 2016/17

 
 
 
Zwierzęta ukryte w kolach
 
Zainspirowane opowiadaniami o zwierzętach, dzieci wykonały prace plastyczne. Technika była dość nietypowa, lecz znana nam już bardzo dobrze: origami z kółek. Wbrew pozorom, koła ułożone w fantazyjne wzory tworzą piękne kompozycje na temat.
Oto nasze prace.
 
 
 
 
 
 
 
 
Kleksografia...
 
...okazała się jedną z ulubionych technik plastycznych dzieci, nie tylko za końcowy efekt i możliwość jego interpretacji, lecz także za radość, z jaką się taką pracę wykonuje. Niesamowity okazał się moment otwarcia złożonej kartki, na której krople atramentu wytworzyły "coś", a każdy widzi zupełnie inne obrazy.
Kleksografia nie byłaby kompletna, gdyby nie komentarz w postaci wierszy. Wśród naszych prac pojawiały się zarówno dowcipne, jak i nostalgiczne teksty, jedne dłuższe, drugie krótsze, a wszystkie łączy jedna cecha- są dobre.
 
 
 
 
Projektowanie przestrzeni


Czy łatwo jest dorysować przestrzeń do małego wycinka z gazety? Z takim wyzwaniem zmierzyły się dzieci z klas II i III. Do małego obrazka należało stworzyć dalszą jego część w taki sposób, by tworzyły spójną całość. Projekt ten bardzo spodobał się dzieciom, a jego wykonanie, przy użyciu pasteli suchych, sprawiło wiele przyjemności.
 
 
 
 

Karnawałowe kreacje

Projektant mody staje się u nas bardzo popularnym zawodem. Dzieci mogą puścić wodze wyobraźni tworząc rzeczy, które codziennie obserwują - ubrania. Karnawał to dobry czas, by tematem mody się zająć.
Nie wiadomo co było inspiracją- barwne papugi, czy parada z Rio de Janeiro, najważniejsze, że z piór powstały bajeczne sukienki.
Inną odsłoną projektowania był aktualnie modny upcycling, czyli wykorzystanie zbędnych materiałów do zrobienia czegoś nowego. Teraz na papierze, lecz kto wie, czy za kilka lat te projekty nie będą noszone?

Zimowe drzewa


Choć zima już prawie się kończy, to jeszcze przez chwilę zagościła w twórczości dzieci. Tym razem spojrzeliśmy na park i drzewa wieczorową porą, gdy światło odbija sie w śniegu w niepowtarzalny sposób. Dzieci w przepiękny sposób uchwyciły grę zimnych kolorów błyszczących na śniegu.

 
 
 
Moda jesienna

Jesień inspiruje nas każdego dnia, i choć pogoda nie sprzyja, tak łatwo nie poddjemy się przygnębiającym nastrojom.
Tym razem wcieliliśmy się w rolę projektantów mody i podjęliśmy temat najnowszych trendów. Okazało się, że wyobraźnia dzieci nie zna granic! Tak oto powstała Świetlicowa kolekcja mody jesiennej. A wszystko z  pięknych jesiennych listków.
Wbrew pozorom, o tej porze roku królują krótkie kreacje, choć nie zabrakło też propozycji wieczorowych. Trzeba też zwrócić szczególną uwagę na ciekawe propozycje nakryć głowy i dodatków.

 
 
 
 
 
"Jesień w świetlicy"
Deszczowe dni za oknem nie powstrzymały wychowanków świetlicy przed tworzeniem pięknych prac o tematyce jesiennej. Ta pora roku, pod względem przepięknych, barwnych krajobrazów jest bardzo łaskawa. Wielobarwność i kolorystykę doskonale uchwyciły dzieci.
Techniki prac, jak widać, również wielorakie: malarstwo, oraz jakże lubiana przez dzieci odmiana - malowanie palcami,  listki odbite rolką po papierze toaletowym czy też korony drzew malowane przy pomocy folii bąbelkowej.
Nie tylko malarstwo, bo przecież wytworzyliśmy trójwymiarowe drzewka z papieru, i sady pełne drzew z pniami w kształcie dłoni.
Najpopularniejszym owocem jesiennym jest niewątpliwie jabłko, i ono także stało się tematem naszych prac.
Już bierzemy się do jesiennych witraży, by choć odrobinę przesłonić deszczowy widok zza okna.
 
 
 
 
 
 
 "Serduszka wyszywane"
Tańcowała igła z nitką w rękach trzecioklasistów, a wynikiem tego przedsięwzięcia są śliczne serduszka, zdobione geometrycznymi haftami. Uroku dodają wielobarwne nici. Dzieci z przyjemnością, zaangażowaniem i skupieniem wykonały swoje prace.
 
 
 

ROK SZKOLNY 2015/16

Quilling w sprawie Ziemi

Nie tak łatwo stworzyć pracę plastyczną w technice Quilling, o czym przekonali się trzecioklasiści, jednak nie zniechęciło to naszych uczniów, szczególnie, gdy skręcali paseczki papieru w słusznej sprawie. Dzieci wykonały zaproszenia na podsumowanie konkursów dzielnicowych zorganizowanych przez naszą szkołę, od lat pod szyldem Dla Ziemi. Technika ta również wpisuje się w nurt ekologiczny, a to ze względu na to, iż pochodzi z ponownego wykorzystania niepotrzebnych już kartek papieru: efektowne i ekologiczne, czyli to, co lubimy najbardziej.

Żyrafy

Czy Afryka jest nowym celem zbliżających się wakacyjnych wojaży? Biorąc pod uwagę najnowsze dzieło dzieci z klas II wychodzi na to, że tak! Drugoklasiści zainspirowani swoistym kolorytem tego pięknego kontynentu pokazali piękno przyrody. Udało się uchwycić kontrast- żyrafa na tle zachodzącego słońca a powszechnie wiadomo, że zachody słońca na Czarnym Lądzie są zjawiskowe.

Balony

Nie tak dawno projektowaliśmy swój pojazd kosmiczny, a już pojawił się nowy pomysł: balon do lotów nad ziemią.
Okazało się, że wszelkie pojazdy: ich wymyślanie, tworzenie i ozdabianie jest dla dzieci niezwykle twórcze i atrakcyjne, wszakże może za kilka lat niektóre z nich rzeczywiście wzbiją się w powietrze. Przy okazji tworzenia okazało się, że samo latanie jest dla dzieci marzeniem, a dla tych, którzy lot samolotem mają za sobą- niesamowitym przeżyciem, tym przyjemniej było swój balon wykonać.
Poniżej nasza flota balonowa wykonana przez dzieci z klas II.

Drzewa otulone wełną

Dzieci z klas 2a i 2b z zapałem i zaangażowaniem podjęły się kolejnego nietypowego, plastycznego przedsięwzięcia. Z pozoru prosta sprawa: drzewo w ramce, jednak trzeba się było napracować.
Papierowe talerze stanowiły bazę, nadały odpowiedniego kształtu całości, w środku, jak w obrazie, drzewa wiosenne, obsypane kwiatami. Ponownie okazało się, że malowanie palcami to nie lada frajda dla dzieci. Wokół drzew przepiękna,  kolorowa rama z wełny. Potrzeba było wiele cierpliwości by ją ukończyć, szczególnie przy drobiazgowej pracy z włóczką. Klasom drugim nie brak na szczęście ani precyzji, ani wyobraźni, a drzewa otulone wełną pięknie prezentują się na gazetce tworząc fantazyjny sad.

Dziewczynka z balonikami

Jeśli wiosna, to spacery po parku, lektura gazety na ławeczce na świeżym powietrzu. A gdy się gazetę już przeczyta, śmiało można przerobić ją na coś nowego, czyli połączenie przyjemnego z ekologicznym.
Tym razem stworzyliśmy wiosenny kolaż z wykorzystaniem dostępnych materiałów, a na obrazkach dziewczynka z balonikami w dłoni, twardo stąpająca po ziemi.

Drzewa wiosenne

 
Nie tylko pędzlem dzieci malują, do tej czynności można wykorzystać wiele przedmiotów. Tym razem temat wiosny postanowiliśmy przedstawić za pomocą...folii bąbelkowej. Niewątpliwie kwitnące drzewa są jednymi najpiękniejszych obrazów, a faktura folii znakomicie pozwala oddać piękno drobnych białych i różowych kwiatków. Klasa III b ochoczo wzięła się do pracy, szczególnie, że podejście do malarstwa było nietypowe i, jak to określili, "przyjemne" w czasie malowania.
Ponizej efekty naszego porannego tworzenia.
 

Mój niezwykły pojazd kosmiczny

Temat naszych prac plastycznych jest wprost kosmiczny: mieliśmy za zadanie stworzyć swój wyjątkowy pojazd kosmiczny. Dzieci z klas II i III z entuzjazmem podjęły się tego niecodziennego wyzwania. Dużo frajdy sprawiło malowanie kosmosu, drogi mlecznej, konstelacji gwiazd i planet za pomocą...gąbeczek. Oczywiście, nie zabrakło też kosmicznego pyłu, który znalazł się wszędzie, nie tylko na pracach. Poniżej efekty naszych działań.

Arcydzieło klasy 1A - zajęcia świetlicowe

Przedstawiamy efekt naszej pracy z dnia 12.05.2016 r. To były fantastyczne zajęcia świetlicowe - tak stwierdziły dzieci z wielkim uśmiechem na twarzy.

Motyle 

Energetyczne motyle Motyle przysiadły na jednej z gazetek w świetlicy, a są to motyle niebanalne! Każdy jest inny, jedyny w swoim rodzaju, zjawiskowy.
Na pierwszy rzut oka wydają się łatwe do wykonania, ale najwięcej czasu zabrało dzieciom z klas drugich i trzecich stworzenie koncepcji jak ten konkretny motyl ma wyglądać. Nie lada wyzwanie, ale efekt niezwykły. Moc kolorów ożywia naszą świetlicę i dodaje energii.

 

Kukiełki wyszywane

Wyszywanie, szycie i wszelkie prace z wykorzystaniem igły, nici i materiałów cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci, jednak taka działalność, jak się okazało, jest dla bardzo wytrwałych. Nasze kukiełki tworzyliśmy kilka dni, a na pewno wiele godzin, i nie każdy swoją ukończył. Praca bowiem była dość wymagająca: dużo czasu, koncentracji, wyobraźni, precyzji. Brzmi na pozór przerażająco, ale efekty są niesamowite!
Wśród tematów królowała Kraina Lodu, ale pojawiły się również motywy zwierzęce.
Wbrew pozorom, nie tylko dziewczęta chciały wyszywać! Chłopcy z zainteresowaniem, ale i zacięciem, podjęli wyzwanie, i udało się!
Efekty naszej pracy można zobaczyć w galerii poniżej.

Wiosenne przebudzenie

Wiosna to przepiękny czas. Do życia budzą się nie tylko rośliny, ale też owady. Z ogromną radością wypatrujemy wielobarwnych motyli i biedronek.
W wiosennym nastroju, klasa II b podjęła się przeniesienia wiosennych widoków na papier. Uczniowie stworzyli zatem trójwymiarowe łąki pełne owadów i kwiatów. Prace dzieci zdobią naszą świetlicę.

Dmuchawce, latawce, wiatr...

Malować można niemal wszystkim, jednak okazuje się, że nic pierwszakom nie sprawia większej radości niż malowanie... palcami. Dzieci z klasy Id zainspirowały się dmuchawcami, i wykorzystując swoje paluszki, stworzyły tym razem letnią łąkę z dmuchawcami. Poziom zaangażowania był bardzo wysoki, dzieci chętnie wzięły udział w wykonywaniu tej pracy, a temat wielkimi krokami prowadzi nas do wakacji.

 Lecimy w kosmos-moja rakieta

Przez cały dzień uczniowie klasy 1A na zajęciach świetlicowych rozwijali zainteresowania  związane z kosmosem, pojazdami kosmicznymi, lotami w kosmos. Wzbogacały słownictwo o takie trudne pojęcia jak: orbita, kometa czy obserwatorium astronomiczne. Poznawali nazwy planet. Bardzo zangażowali się przy wykonywaniu pracy plastycznejt pt: "Lecimy w kosmos"-moja rakieta. Prezentujemy efekt naszej pracy.

Kolorowe motylki

Na zajęciach śietlicowych uczniowie klasy 1a wykonali kolorowe motylki. Prezentujemy efekt naszej pracy.

Ślimaczki i dżdżownice                                         

Na zajęciach świetlicowych w dniu 11.04 uczniowie klasy 1A wykonały swoje zwierzątka na spinaczach drewnianych. Przy wykonaniu tej pracy dzieciom towarzyszył uśmiech na twarzy-było wiele radości i zabawy. Dziękujemy rodzicom za przyniesienie  spinaczy.

"Ślimak "
Jan Brzechwa

„Mój ślimaku, pokaż rożki, 
Dam ci sera na pierożki”.

Ale ślimak się opiera: 
„Nie chcę sera, nie jem sera!”

„Pokaż rożki, mój ślimaku, 
Dam ci za to garstkę maku”.

Ślimak chowa się w skorupie. 
„Głupie żarty, bardzo głupie”.

Żonkile dla Hospicjum wykonane przez uczniów klasy 1A

Klasa 1A na ZAJĘCIACH ŚWIETLICOWYCH wzięła udział w kampanii społecznej" Pola Nadziei". Przedszkole nr 366,  również bierze udział w tej akcji, a sześciolatki  naszej szkoły postanowiły wesprzeć te działania. Program prowadzony jest przez Fundację Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa pod patronatem Burmistrza Ursynów. Uczniowie wykonali żonkile i zanieśli je do przedszkola. Dzieci chętnie zangażowały się w pomoc oraz z wielkim uśmiechem odwiedziły przedszkole. Przedstawiamy efekt naszej pracy. POPIERAMY TAKIE DZIAŁANIA I CHĘTNIE BĘDZIEMY POMAGAĆ.

Pisanka sześciolatka

Na zajęciach świetlicowych uczniowie klasy 1A wykonali pisakę wielkanocną. Efekt jest zniewalający, jak sześciolatki poradziły sobie z malowaniem. Prace zostały wyeksponowane na sztalugach na korytarzu - zapraszamy do podziwiania prac. 

Dinozaury

Na zajęciach świetlicowych uczniowie klasy 1A dowiedzieli się wyczerpujących informacji na temat życia dinozaurów. Dzieci przyniosły maskotki, figurki, książki, a to po to abyśmy mogli jak najwięcej dowiedzieć się o życiu dinazurów. Bawiliśmy się w zabawę "Dinozaur łapie" i rysowaliśmy ślady tego gada. Na koniec wykonaliśmy przepiękną pracę plastyczną. Zajęcia cieszyły sie wielkim zainteresowaniem dzieci. Przedstawiamy efekt naszej pracy.

GROMADA OWADZIA NASZYCH SZESCIOLATKÓW

 Na zjeciach świetlicowych uczniowie klacy 1A i 1C-wykonali piekną pracę plastyczno-techniczną pt. "Gromada Owadzia". Prace naszym najmłodszym uczniom wyszły GENIALNIE i robią duże wrażenie. Sześciolatki górą!!!!!!Zapraszamy do podziwiania naszych prac - wystawa przed świetlicą.

Przestrzenne akwarium szeciolatków

Sześciolatki tuż po feriach zimowych jak zwykle zaczęły intensywnie pracować. Na zajęciach świetlicowych uczniowie wykonali przestrzenne akwarium, które zostało wykonane z pudełek. Dzieci pracowały w grupach i wspaniale wykonały akwarium oraz rybki. Nasze akwarium posiada winorośla i prawdziwe muszle, które zostały przywiezione z nad morza. Efekt pracy dzieci jest OSZAŁAMIAJĄCY-ta praca plastyczno-techniczna robi ogromne wrażenie. Wszyscy z rodzice, uczniowie i nauczyciele podziwiają efekt wspaniałej pracy najmłodszych uczniów naszej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia naszego arcydzieła - wystawa przed świetlicą.

Lekcja kleksografii

"Akademia Pana Kleksa inspiruje,
Nawet z kleksa Pan Kleks wyskakuje!"

Klasy drugie z przyjemnością przysłuchują się "Akademii Pana Kleksa" Jana Brzechwy, nie ma w tym nic dziwnego, jest to niesamowita opowieść. Książka dostarcza wielu inspiracji,  jak stwierdził młody poeta w cytowanym wyżej dwuwierszu.
Szczególnym powodzeniem, z planu lekcji Akademii, cieszyła się lekcja KLEKSOGRAFII. Nic prostszego - tusz i kartki... i mnóstwo wyobraźni. Na tym jednak nasza lekcja się nie skończyła. Kolejnym etapem było wymyślenie przynajmniej dwuwiersza (choć zdarzały się i dłuższe formy) opisującego obrazek.
Dzieci były zachwycone! Każdy widział w kleksach coś zupełnie innego, głowy pracowały nad wymyślaniem coraz bardziej skomplikowanych i błyskotliwych rymów. Tylko ręce nie chciały się odmyć tak łatwo...

Pomysł przypadł do gustu również klasie Ia, tym razem jednak kleksy wykonane zostały za pomocą czarnej farby. Pierwszoklasiści swoim pracom nadawali ciekawe tytuły, a co głowa - to inny pomysł.

Paw

Aura nie służy spacerom po pięknych parkach w tym Łazienkach Królewskich, poczekamy do wiosny. Jednak by to oczekiwanie nie dłużyło się dzieci wykonały ogromnego, barwnego pawia. Piórko do piórka i tak powstał przepiękny ogon.

paw 1024x705

Kosmos oczami sześciolatka

Na czarnej kartce nakleilśmy  niepotrzebną płytę CD-przyniesioną przez dzieci. Dostępnymi materiałami plastycznymi ozdabilismy pozostałą przestrzeń. Planety, gwiazdy i inne obiekty kosmiczne wykonalismy z papieru brokatowego.Ucziowie z wielkim zangażowaniem i chęcia wykonali "swoj kosmos"-wręcz nie mogli sie doczekać kiedy wykonaja tę pracę..Piękne prace zostały stworzone na zajęciach świetlicowych.

Dzień Babci i Dziadka

Zbliża się święto Babci i Dziadka. Z  tej okazji najmlodsi uczniowie naszej szkoły wykonali portrety swoich ukochanych i najdroższych babć i dziadków. Uczniowie wraz z nauczycielami składają wszystkim babciom i dziadkom najserdeczniejsze życzenia. Prezentujemy portrety, które zostały wykonane na zajęciach świetlicowych przez uczniów klasy 1A.

Zima, zima, zima....Słoikowe bałwanki

W dniu 18.01.2016 r. odbyły się fantastyczne zajęcia świetlicowe - tak stwierdziły dzieci. Ze słoików przyniesionych przez uczniów i ich rodziców zrobiliśmy wesołe bałwanki - uśmiech towarzyszył każdemu dziecku. Prezentujemy efekt naszej pracy.

 Pingwiny sześciolatków

8.01.2016 r. (piątek) wykonaliśmy prześliczne pingwinki - a to zasluga rodziców, ktorzy przynosili nam rolki. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY. Dzieci z zangażowaniem  i chęcią wykonywały swoją pracę plastyczną. Przyniosły swoje pingwink-maskotkii, opowiadały o nich, a przy okazji otrzymały dużo wiadomosci na temat życia pingwinów. Takie zajęcia są największą przyjemnością dla nauczyciela prowadzącego i uczniów.

Zimowy pejzaż  oczami sześciolatka

Na zajęciach świetlicowych uczniowie wykonali pracę plastyczną z wykorzystaniem pasty do zębów i  brokatu. Uczniowie mieli wiele zabawy przy wykonaniu tej pracy. Prezentujemy efekt naszej pracy.

Pingwinek

Dnia 12.12.2015 r. uczniowie koła artystycznego wykonali prace plastyczną pt:"Pingwinek". Dzieci się napracowały, ale efekt jest zadziwiający. Zapraszamy rodziców do obejrzenia naszych prac - wystawa przed świetlicą.

Bałwanki i pingwinki

Zima na dobre zagościła przed Naszą świetlicą!
W ramach koła „Sprawne ręce” sześciolatki wykonały piękne prace - bałwanki oraz pingwinki, do tego wykorzystały ciekawe materiały m.in. piórka oraz kaszę mannę. Zachęcamy do podziwiania cudownych prac najmłodszych uczniów.

Gwiazdki

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wykonali pracę plastyczną pt:"Moja gwiazdka z nieba". Gwiazdki robią ogromne wrażenie, gdyż zostały wykonane z ryżu, kaszy, brokatu, cekinów.Zapraszamy do obejrzenia naszych prac.

Mikołaj tuż, tuż...

mikolaj

Na jego rubaszne „ho, ho, ho!” czekają wszystkie dzieci. Przybywa do naszych domów 6 grudnia, ale także w Wigilię Bożego Narodzenia. Jedzie na saniach, które ciągną renifery. Ma długą brodę i worek pełen prezentów. Trudno nie wierzyć w świętego Mikołaja - z tej zbliżającej się okazji SZECIOLATKI pod kierunkiem swoich wychowawców świetlicowych wykonaly przepiękne portrety. Czyż nie robią wrażenia? Prosimy podziwiać nasze prace, które zdobią korytarz szkolny.

 

Słoń Trąbalski

Był sobie słoń, wielki - jak słoń.

Zwał się ten słoń Tomasz Trąbalski. 
Wszystko, co miał, było jak słoń! 
Lecz straszny był zapominalski. 
Słoniową miał głowę 
I nogi słoniowe, 
I kły z prawdziwej kości słoniowej, 
I trąbę, którą wspaniale kręcił, 
Wszystko słoniowe - oprócz pamięci......

Piękne słoniki wykonane przez najmłodszych uczniów naszej szkoły. Czyż nie robią wrażenia? Zapraszamy do podziwiania naszych prac.

Papierowa wiklina

Papierowa wiklina jest ciekawą formą kreatywnego recyklingu. Uczniowie koła artystycznego wykonali papierowe gwiazdki - a to dzięki uprzejmości pani Moniki Sobolewskiej-Cegiełki .Pani Monika tym razem pokazała nam jak wykonać ciekawe ozdoby świąteczne. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach.Serdecznie dziekujemy pani Monice,ze nauczyła nas tej techniki i poświeciła swój czas.DZIEKUJEMY

Kotki

Na zajęciach świetlicowych uczniowie klas pierwszych wykonały prace plastyczną pt:"Mój kocurek".Kotki zostały wykonane z papierowego talerzyka.Prace naszych wspaniałych sześciolatków robią ogromne wrażenie.Zapraszamy do podziwiania-kotki zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym przed świetlicą.

11 Listopada sześciolatków

 Już w środę, 11 listopada, obchodzić będziemy 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie klas pierwszych na zajęciach świetlicowych wykonały flagę Polski. Zajęcia odbyły sie w uroczystej atmosferze.

 

Puchate Wiewiórki
 
Dnia 29.10.2015 r. na zajęciach „Sprawne ręce” dzieci wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem piórek dekoracyjnych pt. "Puchate Wiewiórki". Zapraszamy do podziwiania prac w świetlicy, a także na zamieszczonych zdjęciach.
 

Sowy 3D


Sowa stała się ulubionym ptakiem naszej świetlicy, najczęściej uwiecznianym na pracach plastycznych. Jesienną porą obsiadły drzewo przed świetlicą. Nie ma się co dziwić, sowa jest logo Wielkopolskiego Parku Narodowego, o którym szerzej dowiemy się w trakcie cyklu "Poznaj swój kraj".
W czasie zajęć dzieci z klas Ic, IIa i IIIc wykonały sowy 3D z rolek po papierze toaletowym, ozdobione kółkami. Każda sowa jest inna i wyjątkowa. Jednocześnie dzieci zostały wprowadzone w świat origami z koła, poznały podstawowe zasady, które z pewnością wykorzystamy już wkrótce.

Malowanie bez pędzla - Jesienne kontrasty

Gdy za oknem plucha, szaro, dzieci w świetlicy się nie nudzą. Widok przez okna zainspirował nas do stworzenia kolejnej pracy plastycznej z cyklu "malowanie bez pędzla". Tym razem patyczkiem i tuszem, oraz własnymi palcami przenieśliśmy na papier obraz zza okna: żółte, jesienne drzewa na tle szarego nieba. Kontrast, jaki udało nam się uchwycić pokazuje, że mimo pogody jesień jest kolorowa i przepiękna. Prace wykonały dzieci z klas III oraz I.

Malowanie bez pędzla - plaster miodu i pszczoły

Pracowite jak pszczółki dzieci z klasy Ic, w czasie zajęć świetlicowych ponownie przystąpiły do wyzwania - "malowanie bez pędzla". Tym razem tematem stał się plaster miodu i pracowite pszczoły stworzone za pomocą... folii bąbelkowej. Efekt był zdumiewajacy.

Żabki

Na zajęciach świetlicowych klasy pierwsze wykonały prześliczne żabki.Prezentujemy efekt naszej pracy.

 Moja wiewiórka

W dniu 23.10.2015 r. klasy pierwsze na zajęciach świelicowych wykonały pracę plastyczną pt "Moja wieiórka". Prezentujemy efekt naszej pracy.

 

"Sowy"

Przesliczne "Sowy"zostały wykonane na zajęciach świetlicowych przez uczniów klas pierwszych.
Wszystkie prace zostały wyeksponowane przed naszą świetlicą. Zapraszamy do podziwiania prac plastycznych.

"Akwarium"

Na zajęciach świetlicowych klasa 1A wykonała akwarium. Radości i uśmiechu było co niemiara. Każde dziecko SWOJE AKWARIUM zabrało do domku. Prezentujemy efekt naszej pracy - uśmiech dzieci mówi wszystko. Takie zajęcia są najprzyjemniejsze dla dzieci,  jak i nauczyciela prowadzącego.

"Moja Sowa"

 Dzieci z koła artystycznego prezentują pracę plastyczną pt. "Moja Sowa". Trzeba przyznać, że efekt jest zaskakujący - sowy robią wrażenie. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac, które zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym.

"Wesoły jeż"


Krótkie nóżki, długi ryjek,
ostre kolce ciało kryją.
Ach, cóż to za groźny zwierz?
To jest nasz malutki jeż.


Prace o jeżach  zostały wykonane na zajęciach świetlicowych przez szesciolatków. Serdeczne podziękowania dla rodziców uczniów klasy 1A za udostępnienie nam materiałów na zajęcia. Jeże robią wrażenie-zapraszamy do podziwiania naszych wspaniałych prac.

"Kolorowe motylki"

Na zajęciach świetlicowych klasy pierwsze wykonały prześliczne kolorowe motylki. Prezentujemy efekt naszej pracy.

"Przytul szesciolatka"

"Przytul szesciolatka"-pod taki hasłem w klasie 1 A,B,C odbyły sie zajęcia świetlicowe. Każde dziecko mógło wykonać swojego misia. Piękne misie zdobią korytarz przed świetlicą-zapraszamy do podziwinia naszych prac.

Kropka do kropki

W czasie zajęć świetlicowych dzieci zmierzyły się malowaniem obrazka,  nie poprzez tradycyjne pociągnięcia pędzla, lecz kropkowanie. Praca pochłonęła wiele czasu, wymagała precyzji, ale udało się. Jest to wstęp do poznania sztuki impresjonizmu.

Rysunki kredą

Dnia 24.09.2015 r. zajęcia plastyczno-techniczne „Sprawne ręce” odbyły się na świeżym powietrzu. Uczniowie z klasy 1c wykonali rysunek kolorową kredą, wykazując się ekspresją twórczą. Dzieci chętnie zaangażowały się w wykonanie  pracy, mogły narysować co chciały, przy czym praca musiała być spójna i tworzyć jedną całość. Na zdjęciach podziwiać można domy, kwiatki, chmury, ptaki, samoloty. Powstała nawet rzeka oraz małe zoo. Całość wyszła  rewelacyjnie, a dzieci bawiły się znakomicie. Uczniowie nauczyli się współdziałać w grupie, tworząc jeden wielki obraz, a efekt współpracy -niestety nietrwały- można podziwiać na zdjęciach.

Jesień

Jesień to bardzo piękna pora roku. Kolory liści cieszą oczy i niezwykle inspirują dzieci do tworzenia.Uczniowie klasy 1a na zajęciach świetlicowych miały dużo radości w wykonaniu pracy plastycznej.Prenentujemy efekty naszej pracy.

Bransoletki

W dniu 25.09.2015 r. na za zajęciach koła artystycznego dziewczynki wykonały własnoręcznie bransoletki. Prezentujemy efekt naszej pracy - takie zajęcia uwielbiają wszystkie panie i te małe i te trochę starsze...

   

RODO  

   

Wolontariat  

skw2

   

Certyfikaty i programy  

 logo ogarnij

szkola z pomyslem

20161025 120343 576x1024

 

wf z klasa

   

Gazetka szkolna  

anafora

   

 indywidualni3

 

   

Ważne strony

 

         
           
anikar   kasisi  rr  bip  

 

 

 

   
© Szkoła Podstawowa nr 310 im. Michała Byliny