9. Międzynarodowy Puchar Warsa i Sawy

w Akrobatyce Sportowej 17-19 maja 2019 r.

W 2019 r. najważniejszym przedsięwzięciem sportowym Warszawsko-Mazowieckiego Związku Sportów Gimnastycznych będzie przeprowadzenie cyklu imprez sportowych w ramach „Wielkiego Warszawskiego Touru Gimnastycznego”. Pierwsze zawody Touru to9. Międzynarodowy Puchar Warsa i Sawy w Akrobatyce Sportowej, który rozegrany zostanie w dniach 17-19 maja 2019 r., w Hali „Arena Ursynów”, przy ul. Pileckiego 122 w Warszawie. Puchar W&S odbywa się pod auspicjami FIG - Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej i pod Patronatem Sportowym Polskiego Związku Gimnastycznego. Honorowy Patronat nad 9. Pucharem W&S sprawuje Polski Komitet Olimpijski, obchodzący w tym roku stulecie swego istnienia. Patronat nad zawodami objął także Prezydent m. st. Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Akrobatyka to następujące konkurencje: dwójki mężczyzn, dwójki kobiet, dwójki mieszane, trójki kobiet i czwórki mężczyzn. Zespoły wykonują układ statyczny, w którym dominują elementy siłowe, wytrzymałościowe np. podnoszenia, wagi, trzymania, stójki, piramidy; układ dynamiczny, w którym ćwiczenie jest oparte na ruchu np. skoki, salta, śruby, itp. oraz układ mieszany. Wszystko musi zachować rytm, zgranie, harmonię ruchów, synchronizację i zgodność z muzyką.

Akrobatyka to także wielobarwność, rewia sportowych strojów, uroda, siła i odwaga, a także wielkie zaufanie do partnera. To taki sportowy cyrk, w którym niezwykle ważne jest zaufanie i wspólne zgranie.

Szczególnie zapraszamy najmłodszych sympatyków akrobatyki. Dzieci mogą przyjść wraz z rodzicami w czwartek, 16 maja o godzinie 12.00, do Hali „Arena” na „Pierwszy krok gimnastyczny” i pod okiem najlepszych trenerów odbędą prawdziwy trening (potrzebny strój gimnastyczny).

Uroczyste Otwarcie Turnieju nastąpi w piątek 16 maja o godzinie 15.00 . Tuż po ceremonii otwarcia występy zawodników klasy mistrzowskiej

Zapraszamy wszystkich sympatyków akrobatyki

Komitet Organizacyjny Zawodów