Informacja  z Oddziału Promocji Zdrowia
Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w m. st. Warszawie, w związku ze zbliżającymi się wakacjami

Piękna opalenizna jest niewątpliwie najlepszą pamiątką, jaką można przywieźć
z wakacji. Należy jednak pamiętać, że nadmierne opalanie często prowadzi do powstania oparzeń, przebarwień,  groźnego dla życia udaru słonecznego, a w konsekwencji może doprowadzić do raka skóry. Ważna jest więc wiedza, jak bezpiecznie korzystać ze słońca, aby móc cieszyć się zdrową i piękną opalenizną.

Wielu rodziców nie dopuszcza myśli, że ich dzieci mogłyby eksperymentować
z narkotykami lub dopalaczami. Gdy taka wiadomość okaże się faktem, również wielu z nich nie podejmuje koniecznych działań np. poprzez zgłoszenie się do poradni uzależnień. Niestety często zwyciężają wstyd, obawa przed społecznym naznaczeniem, bądź niewiedza, jak w takiej sytuacji postąpić. Ponieważ wakacje sprzyjają inicjacji różnych używek, w tym dopalaczy, ważne jest, by ostrzec przed zgubnymi skutkami sięgania po nie.