Szanowni Państwo,

W związku z trwającym sezonem grypy, przypominamy o zachowaniu podstawowych zasad profilaktyki zakażeniom wirusem grypy i innym infekcjom górnych dróg oddechowych.

Według najnowszych danych NIZP-PZH tylko w okresie od 23 do 31.12.2017 r. wykryto 90 103 zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę w Polsce. Z czego 19 453 zachorowań na terenie województwa Mazowieckiego (średnia dzienna zapadalność wynosi 40,28 na 100 tys. ludności). Początek sezonu grypowego 1-30 listopad 2017 r. w Mazowieckim przyniósł 91 292 nowych zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne, z czego w Warszawie zgłoszono 17 116 przypadków.

Poniżej przedstawiamy  materiały edukacyjne nt grypy.

grypa czy przeziebienie