Warszawski Tytan

W środę 3.04.2019r. na hali UCSiR, z której na co dzień korzysta nasza szkoła, odbyły się zawody na ergometrach wioślarskich organizowane przez Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie -  jedno z najstarszy towarzystw sportowych w Polsce. To cykliczna już impreza mająca na celu zachęcenie do uprawiania wioślarstwa w Warszawie. W zawodach tych wzięło udział duża ilość uczniów naszej szkoły i jak przystało na „gospodarzy” spisali się świetnie.

Pięć osób z najlepszymi wynikami w każdej kategorii pojedzie na finałowe zawody o Tytana Warszawy. W zawodach mogli wziąć udział uczniowie i uczennice od piątej do ósmej klasy. Rywalizacja polegała na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu półtorej minuty. Poniżej najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach. Są to osoby, które zakwalifikowały się do finału:

Dziewczynki klasy 7:

2. miejsce Kasia Lagutkowa-379 m

3. miejsce Zuzia Kubiak-349 m

5. miejsce Zuzia Lipińska  344 m

 

Chłopcy klasy 5:

 

  1. miejsce Albert Peprna-366 m

  1. miejsce Łukasz Sadowski-342 m

Chłopcy klasy 6:

  1. miejsce Maksymilian Łucykiewicz-391 m

Chłopcy klasy 7:

  1. miejsce Księżniak Filip-418 m

Chłopcy klasy 8:

  1. miejsce Janek Zamojski-437 m

 

Pozostałe szkoły i wyniki innych uczestników na stronie www.wtw.waw.pl

Na koniec odbyła się sztafeta, w której nasza 310 wygrała z pozostałymi uzyskują dystans ponad 300 metrów lepszy niż druga szkoła. W sztafecie brali udział uczniowie z naszej szkoły z najlepszymi wynikami i nauczyciel wychowania fizycznego Dariusz Stokowski.

Wszystkim uczestnikom, także tym którzy wystartowali i nie udało się im osiągnąć wyniku dającego przepustkę do finału serdecznie gratulujemy sportowej postawy i oczekujemy, że nie ustaną w poprawianiu swojej kondycji i sprawności fizycznej.

G R A T U L A C J E ! ! !

 

   
© Szkoła Podstawowa nr 310 im. Michała Byliny