Wizyta w Centrum Edukacji Leśnej

 

Wizyta w CELP

19 września pojechaliśmy na wycieczkę do Centrum Edukacji Leśno-Przyrodniczej w Lesie Kabackim. Pracownik Centrum opowiadał nam o lasach rosnących na obrzeżach Warszawy. Zdziwiłem się, że jest ich tak dużo-aż siedemnaście! Prowadzący zajęcia mówił nam także o zwierzętach mieszkających w Lesie Kabackim. Pokazał nam ciekawy film z „fotopułapki” podglądającej leśnych mieszkańców. Na filmie widzieliśmy sarny, łosie, dziki, kunę, lisy i borsuka. Po filmie bawiliśmy się w dziki, które przybłąkały się do miasta w poszukiwaniu jedzenia. Cztery osoby były dzikami, a reszta musiała je zabezpieczyć w klatkach. Na zakończenie spacerowaliśmy po lesie w poszukiwaniu śladów zwierząt. Wycieczka bardzo mi się podobała.

Jan M. kl.3a

W Lesie Kabackim

19 września 2019r. byliśmy na wycieczce z klasą w Lesie Kabackim. Tam pan opowiadał, jak żyć w zgodzie ze zwierzętami oraz o zwyczajach dzikich zwierząt. Pan przygotował dla nas pytania o ilości lasów w Warszawie. Oglądaliśmy bardzo interesujący film o tym jakie zwierzęta możemy spotkać w Kabatach. Potem organizował nam zabawy, które miały na celu pomagać nam w zrozumieniu dzikich zwierząt. Na koniec poszliśmy do lasu i tam pokazywał nam ślady i tropy zwierząt. Wycieczka była interesująca i udana.

Kasia S. kl.3a

Wycieczka do Lasu Kabackiego

19 września pojechaliśmy do Lasu Kabackiego. Wybraliśmy się tam metrem. Celem wycieczki było Centrum Edukacji Leśno-Przyrodniczej. Tam układaliśmy mapę Warszawy. Ustaliliśmy czy lepiej będąc dzikim zwierzęciem przejść Warszawę z północy na południe czy ze wschodu na zachód. Następnie wyszliśmy na dwór poszukać śladów zwierząt. Chętnie wróciłbym w to miejsce ponownie.

Wojciech S.kl.3a

 

   
© Szkoła Podstawowa nr 310 im. Michała Byliny