Pracowita jesień dla Wolontariuszy w SP 310

Jesienią Szkolny Klub Wolontariatu wkroczył w rok szkolny z nową, świeżą energią. Dołączyło do nas dwunastu Wolontariuszy. Mamy więcej rąk do pracy i większe szanse na zrobienie czegoś dobrego dla innych ludzi. W październiku przeprowadziliśmy zbiórkę pieniężną dla Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa, a także posadziliśmy cebulki żonkili, które wiosną zamienią się w piękne Pola Nadziei. Zorganizowaliśmy kwestę ze zniczami dla Fundacji Wszystkich Świętych, by wspomóc borykającą się z chorobą i brakiem pieniędzy rodzinę z naszej dzielnicy. Wzięliśmy także udział w konkursie plastyczno – literackim, którego tematem w tym roku była EMPATIA. Piękny temat sprzyjał powstaniu ciekawych prac – kilka z nich prezentujemy w galerii. Podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień staraliśmy się stworzyć w Szkole serdeczny i przyjazny klimat, umieszczając w różnych miejscach na terenie budynku miłe słowa. Mamy nadzieję, że udało nam się tego dnia poprawić komuś humor lub wywołać uśmiech na czyjejś twarzy.

Przed nami pracowita zima. Pieczemy pierniczki na Świąteczny Jarmark organizowany przez FHO, prowadzimy zbiórkę darów dla ubogich, pozostających pod opieką Wspólnoty Sant Egidio, powołujemy Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i szkolimy się, by sprawnie i efektywnie prowadzić działalność charytatywną.

Gorąco dziękujemy Wszystkim za wsparcie i za dobre serce. Zachęcamy do przyłączania się do prowadzonych przez nas akcji. Zrobić coś dobrego dla innych, to jakby naprawić trochę świat, który jest wspólnym domem nas wszystkich.

   
© Szkoła Podstawowa nr 310 im. Michała Byliny