Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem

18 marca 2019 roku odwiedził nas wyjątkowy gość – pisarz, autor popularnej serii książek o najbardziej niesfornym kocie na świecie, Cukierku – Waldemar Cichoń.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy 0, a także klasy I, II, III i IV. Artysta zdradził uczniom sekrety swojego warsztatu pracy, opowiedział o inspiracjach i motywacji jego twórczości, a także wskazał autobiograficzne elementy, które przenikają do jego książek. Uczestnicy spotkania mieli okazję posłuchać zabawnych anegdot o pierwowzorze zarówno literackiego kota, jak i ludzkich bohaterów książek Waldemara Cichonia. Zwieńczeniem spotkania była prezentacja wszystkich dzieł artysty. Pisarz przeczytał dzieciom fragment książki „Co słychać, Cukierku” i odpowiedział na każde pytanie dociekliwych słuchaczy.

Po spotkaniu Waldemar Cichoń wpisał się do Kroniki Szkolnej i rozdał dziesiątki autografów. W dowodzie sympatii autor otrzymał od naszych uczniów kwiaty, podziękowania oraz własnoręcznie przygotowane obrazki. Nasza biblioteka także dostała cudowną pamiątkę – prezent w postaci kilku egzemplarzy opatrzonych dedykacją książek o przygodach Cukierka. Dziękujemy Waldemarowi Cichoniowi za wizytę i życzymy dalszych sukcesów literackich.

 

fot.A.Nowak

   
© Szkoła Podstawowa nr 310 im. Michała Byliny