Drodzy Uczniowie i Rodzice, ostatnie trzy miesiące były bardzo trudnym okresem dla polskich szkół.

Musieliśmy odnaleźć się w nowej niecodziennej sytuacji zdalnego nauczania.

Dziękuję Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom oraz wszystkim Pracownikom SP 310

za ich trud i wysiłek.

Życzę, pomimo wszystkich utrudnień, udanego wypoczynku - żeby wakacje były słoneczne, pełne wrażeń, ale też bezpieczne.

Do zobaczenia, mam nadzieję, we wrześniu.

Jacek Strzyżewski

Dyrektor SP310

sunflower 2351489 640

Kwiatek na Dzień Dziadka

W Dniu Dziadka klasa 1a wykonała kwiatki dla dziadków. Wystarczyło pokolorować patyczek, odrysować szablon tulipana lub serca na filcu, wyciąć, przykleić do patyczka, dokleić listki i ozdobić drucikiem kreatywnym. I oto kwiatek gotowy. Dziadkowie na pewno się bardzo ucieszyli.

Niedźwiedzie i misie czyli jak w świetlicy obchodzimy Dzień Pluszowego Misia

Od rana dzieci oglądały wystawę przed wejściem do świetlicy i rozpoznawały ulubione misie z bajek, a także dowiadywały się ciekawostek o niedźwiedziach. Każdy mógł wykonać książeczkę o misiu lub niedźwiedziu, przytulić się do olbrzymiej pandy, która odwiedziła nas oraz wziąć udział w konkursie o książkowych misiach w bibliotece szkolnej. To był dzień pełen wrażeń!

Zgadnij, kto to jest? Dzień postaci z bajek

Na stolikach plastelina, dzieci gotowe i zaczyna się lepienie. Powstają wspaniałe figurki – postacie z bajek. Kiedy praca jest skończona, czas na wystawę i zgadywanie- kto to jest? Zabawa była udana , a plastelinowe prace przepiękne.

Czym zajmuje się kucharka?

W cyklu „Poznajemy zawody” dzieci odkrywają czym zajmuje się kucharka, jak wygląda jej miejsce pracy i jakie są narzędzia pracy, którymi się posługuje. Efektem jej pracy może być zupa jarzynowa- w naszym wypadku rysunkowa ( powstała w oparciu o przepis z wiersza J. Tuwima „Warzywa”.

Czy znacie te zawody?

W świetlicy ruszył cykl zajęć „Poznajemy zawody”. Dzieci wysłuchały krótkich opowiadań M. Beręsewicza z książki „Zawodowcy” i przystąpiły do wykonania prac plastycznych- portretów piekarza, murarza, krawcowej i szewca, które uzupełnione zostały karteczkami z rzeczownikami ( narzędzia pracy i wytwory pracy) i czasownikami (czynności wykonywane przez zawodowców). Wszystkie elementy przykleiły na dużych kartonach i w ten sposób powstała galeria zawodów.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Grupa dzieci z klasy 3b, w czasie zajęć świetlicowych odwiedziła bibliotekę szkolną, aby zapoznać się z wystawą książek o twórcach i muzyce. Wysłuchały utworów Stanisława Moniuszki i dowiedziały się ciekawostek z życia tego wspaniałego kompozytora.