×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów ekonomiczne oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów ekonomiczne oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Zajęcia ekonomiczne

Już po raz kolejny w SP 310 zostały zorganizowane warsztaty ekonomiczne. Biorą w nich udział uczniowie klas piątych. Podczas 10 spotkań zgłębiają tajniki wiedzy z zakresu ekonomii i finansów. Trudne i zawiłe zasady ekonomiczne przybliża naszym uczniom pan Jacek Marszałek z Fundacji Rozwoju Edukacji Ekonomicznej Dzieci oraz Młodzieży (FREEDoM).

 

Fundacja zajmuje się nauczaniem ekonomii i finansów na podstawowym poziomie edukacji szkolnej oraz na promowaniu tego typu wiedzy wśród osób dorosłych. Swoje zadania realizuje poprzez organizację zajęć w ramach projektu „Lekcje Ekonomii dla Dzieci”, które prowadzi od trzech lat, od początku w Szkole Podstawowej nr 310.

W trakcie zajęć dzieci mogą poznać prawa rządzące działaniami ludzi dzięki zabawom i symulacjom, odzwierciedlającym realne zdarzenia w gospodarce. Taki sposób nauczania gwarantuje zarówno dużą przyswajalność wiedzy przez dzieci jak i ich zaangażowanie w lekcje. Inne działania Fundacji obejmują spotkania i debaty ze środowiskami edukacyjnymi oraz biznesowymi.

Składamy serdeczne podziękowania panu J. Marszałkowi i pani S. Walendziewskiej
z Fundacji Rozwoju Edukacji Ekonomicznej Dzieci oraz Młodzieży, że umożliwili naszym uczniom udział w tak ciekawym przedsięwzięciu. Dziękujemy za współpracę i liczymy na jej kontynuację.

Więcej na temat działań Fundacji można dowiedzieć się na stronie internetowej  www.mlodyekonomista.pl

 

 

{gallery}ekonomiczne{/gallery}

   
© Szkoła Podstawowa nr 310 im. Michała Byliny